Wybory parlamentarne 2011 – od czego zacząć?

Przeglądając i analizując statystyki odwiedzin tego bloga zauważyłem, że coraz większym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się tegoroczne wybory parlamentarne. Coraz częściej poszukiwane są informacje typu:  jak wygrać wybory parlamentarne 2011 lub jak zostać posłem.  Jest to całkowicie zrozumiałe. Osoby świadome skali i rangi wyborów parlamentarnych rozumieją, że w przeciwieństwie do wyborów samorządowych „przypadki” w takich wyborach bywają wyjątkową rzadkością. W odróżnieniu także od wyborów samorządowych, nie wystarczy jeden lub dwa trafne zabiegi, aby przy niewielkich nakładach finansowych zdobyć mandat. Chcąc zostać posłem należy dać od siebie o wiele więcej. Tu walczy się o klika tysięcy głosów. Dopiero taka ilość głosów daje szansę na zdobycie mandatu. Bez względu na to, czy ktoś posiada nazwisko z pierwszych stron gazet i jest jednoznacznie kojarzony z polityką, czy właśnie ma swoje 5 minut i  zamierza sprawdzić się w wyborach 2011, powinien już teraz rozważyć pewne zabiegi promocyjne, które pomogą i ułatwią dalsze działania.

Co może już dziś zrobić dla siebie przyszły kandydat? Zdecydowanie powinien rozpocząć od gruntownej analizy danych historycznych oraz rozeznania potrzeb potencjalnych wyborców jego okręgu. Warto także na bieżąco zdobywać informacje o osobach, które także zamierzają kandydować i mogą stanowić bezpośrednie zagrożenie dla  potencjalnego kandydata.

Dopiero po zebraniu powyższych informacji, warto określać strategię działań promocyjnych na najbliższe miesiące w zakresie poprawy rozpoznawalność oraz budowania odpowiedniego wizerunku.

W następnym artykule będzie można przeczytać,  gdzie znaleźć dane historyczne i jak przeprowadzić ich analizę – 

Wybory parlamentarne 2011 – szanse kandydata – ANALIZA

Zapraszam do śledzenia bloga. Co jakiś czas będą pojawiać się nowe wpisy  z cyklu: jak wygrać wybory parlamentarne 2011. Dla ułatwienia, w menu głównym, w zakładce Wybory parlamentarne 2011 (artykuły) zamieszczę linki i krótki opis poszczególnych wpisów (artykułów).


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Blogger.com
  • PDF
  • Blip