Wybory samorządowe 2010 – Gdy sukces wyborczy jest celem

Sukces w nadchodzących wyborach samorządowych jest celem dla wszystkich startujących w nich kandydatów. Poszczególne sztaby wyborcze korzystają z coraz większego arsenału środków i metod służących dotarciu do wyborców i przekonaniu ich do głosowania właśnie na ich kandydata. Standardowe elementy kampanii jak plakaty, ulotki czy wiece stosują niemal wszyscy, dlatego nie dają one przewagi nad konkurencją. Zastosowanie nowego, skutecznego narzędzia do masowej komunikacji   z wyborcami może okazać się na wagę złota i przesądzić o wyniku wyborów.

Naszą odpowiedzią na rosnące w tym obszarze potrzeby jest system Alcetel, którego działanie polega na zautomatyzowanym wykonywaniu połączeń telefonicznych do dużej ilości odbiorców jednocześnie i odtwarzaniu odpowiednich komunikatów głosowych na telefony stacjonarne i komórkowe lub wysyłaniu wiadomości SMS.

Proponowane rozwiązanie pozwoli dotrzeć do grup wyborców wcześniej trudno dostępnych dla danego kandydata. Powodem takiej niedostępności może być niewielkie zainteresowanie potencjalnych wyborców polityką czy uprzedzenia względem określonych osób, mogące wynikać choćby z nieznajomości programu i proponowanych w nim zmian.

O ile można sobie wyobrazić zignorowanie plakatu, ulotki czy spotu w TV, o tyle trudno pozostać obojętnym na dzwoniący telefon. Wysoka skuteczność dotarcia komunikatów do wytypowanych obywateli jest niewątpliwą zaletą systemu Alcetel. Jeśli dodamy do tego precyzję określaniu odbiorców (np. na podstawie lokalizacji) to otrzymujemy niezwykle efektywne i wydajne narzędzie do szybkiej i bezpośredniej komunikacji z wyborcami. Ignorowanie innowacyjnych rozwiązań w sytuacji, kiedy używa ich konkurencja może być przyczyną wyborczej porażki.

Osobisty kontakt polityka z wyborcami ma bardzo duże znaczenie dla wyników głosowania. Zupełnie inaczej odbierane jest przemówienie nadawane w telewizji, a inaczej indywidualna rozmowa z danym kandydatem. Jedną z form takiego osobistego kontaktu jest możliwość nadania spersonalizowanego (np. dla danego regionu czy miasta) komunikatu zawierającego odpowiednio przygotowaną treść. Efekty mogą być nie do pogardzenia zwłaszcza w sytuacji kiedy o wyniku decydują niewielkie ilości głosów. Dodajmy do tego możliwość wieloetapowego realizowania kampanii czyli możliwość wykonania kilku rozłożonych w czasie połączeń do tej samej osoby, a otrzymamy możliwość znacznego zwiększenia poparcia.

Największą zaletą Alcetela jest oprogramowanie pozwalające na tworzenie komunikatów w bardzo krótkim czasie, a ponadto możliwość szybkiego uruchamiania kampanii informacyjnej oraz jednoczesne docieranie przekazu do dużej liczby mieszkańców.                Do obsługi systemu wystarczy jedna osoba, co powoduje znacznie mniejsze niż dotychczas zaangażowanie czynnika ludzkiego do kontaktu z odbiorcami. Niskie koszty funkcjonowania czynią z Alcetela atrakcyjne rozwiązanie w masowej komunikacji telefonicznej. Zasoby systemu są ogromne i pozwalają na niezakłócone realizowanie wielu kampanii jednocześnie.

Naszym klientom oferujemy gotowe bazy danych numerów telefonicznych pozyskane z ogólnodostępnych źródeł jak np. książki telefoniczne. Użytkownik, wykupując usługę abonamentową, może od razu przystępować do pracy bez potrzeby czasochłonnego wpisywania do systemu poszczególnych numerów telefonicznych.

O ostatecznym wyniku wyborów często decydują ostatnie dni kampanii. Wtedy właśnie najbardziej aktywne działania przynoszą najlepszy skutek, gdyż zawsze istnieje liczna grupa wyborców, którzy nie posiadają wyrobionych poglądów politycznych, a co za tym idzie decyzję o wyborze kandydata odkładają do ostatniej chwili. Niestety nawet najlepiej zorganizowany sztab wyborczy nie może prowadzić spotkań wyborczych w wielu miejscach jednocześnie.    Z pomocą przychodzi wtedy system Alcetel, który jest w stanie zapewnić jednoczesne wielokanałowe rozpowszechnianie treści wyborczych do ostatnich godzin przed ciszą wyborczą na prawdziwie masową skalę. Specjalnie przygotowane komunikaty można stworzyć wcześniej i uruchomić w pełni zautomatyzowane planowe i systematyczne działanie w dogodnym dla siebie momencie bez konieczności angażowania do nadzoru niezbędnych na innych odcinkach ludzi.

Kampanie wyborcze, zwłaszcza te prowadzone lokalnie, często muszą być realizowane w ramach ograniczonego budżetu. Nie oznacza to jednak, że z tego powodu mają być nieskuteczne, a wyborcy niepoinformowani o możliwościach jakie stwarza wprowadzenie do władz „świeżej krwi”. Dlatego właśnie tak ważne jest aby zachowując umiar w wydatkach stosować innowacyjne metody skutecznego zdobywania poparcia. Zastosowanie nowego, skutecznego narzędzia do masowej komunikacji z wyborcami może okazać się na wagę złota i przesądzić o wyniku wyborów.

Usługę Alcetel można zamówić w:

Ineco sp. z o.o.
ul. 3 maja 9
30-062 Kraków

Żródło:

www.alcetel.pl
e-mail: alcetel@ineco.pl
tel.: 123 916 230
fax: 123 767 426


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Blogger.com
  • PDF
  • Blip