Wybory samorządowe – temat kampanii wyborczej

Jeśli przeczytałeś artykuł: Wybory samorządowe 2010– od czego zacząć?, to jesteś już po gruntownej analizie sceny politycznej w interesującym Cię okręgu wyborczym. Wiesz już, na ile mandatów w Twoim okręgu, może liczyć ugrupowanie z którego kandydujesz. Wiesz także, kto jest Twoim głównym konkurentem na liście wyborczej.

Pamiętaj, głównym Twoim rywalem w wyborach samorządowych jest lider listy z której kandydujesz. Czym więcej wiesz o tej osobie, tym lepiej. Określ mocne i słabe strony tego kandydata. Przeanalizuj różnice między wami . Właśnie w oparciu o te różnice powinieneś określić temat swojej kampanii wyborczej. Jeśli bezpośredni rywal jest obecnie radnym a Ty dopiero zaczynasz swoją przygodę z polityką, staraj się zaprezentować jako osoba z nowatorskim spojrzeniem oraz zaznaczaj konieczność zmian. Jeśli to  Ty jesteś obecnie radnym, Twoimi argumentami powinno być doświadczenie, skuteczność i stabilizacja. Podobne odniesienie można zastosować do wieku, płci czy wykształcenia.

Oczywiście najlepiej jest, gdy to Tobie przydzielono nr  1 na liście wyborczej. Pierwsza pozycja na liście nie gwarantuje mandatu ale znacząco zwiększa szanse  w wyborach samorządowych. Szczególnie istotne jest pierwsze miejsce na liście w komitetach partii politycznych. W przypadku komitetów organizacji lokalnych, nr 1 ma w większości przypadków trochę mniejsze znaczenie, tu liczy się głównie wizerunek danej osoby.

Kiedy już wybierzesz temat swojej kampanii wyborczej, należy określić grupę docelową, do której będziesz kierował swój przekaz.

Szukaj grupy, z którą łatwo nawiążesz kontakt. Każda grupa ma inne potrzeby i inne wymagania. Masz małą szansę, żeby przekonać do siebie emerytów, głosząc potrzebę zmian i młodzieżowe ideały. Dlatego właśnie, bardzo ważne jest poznanie i zrozumienie swojej grupy docelowej (na czym im zależy?, gdzie czują się najlepiej?, gdzie bywają najczęściej? itp.).

Oczywiście, wszystkie Twoje działanie muszą być spójne z założeniami Twojej organizacji.

Więcej na temat Twoich potencjalnych wyborców oraz ich podziału przeczytasz w artykule Jacka Babiela: Wybory samorządowe 2010 – Kto jest Twoim wyborcą, a kto może nim zostać?


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Blogger.com
  • PDF
  • Blip