jak zostać skutecznym politykiem! – podsumowanie (05/2010)

Wszystkie artykuły dotyczące wyborów samorządowych 2010 znajdziecie Państwo w menu, w zakładce WYBORY SAMORZĄDOWE 2010 (artykuły)

Zanim przejdziemy do jeszcze bardziej skutecznych technik i metod autopromocji, zróbmy podsumowanie:

Zacznijmy od początku:

 1. Od czego zależy Twój sukces – opisujemy tu wpływ strategii, pieniędzy i czasu na skuteczność w działaniu, także podczas kampanii wyborczej wyborów samorządowych czy wyborów parlamentarnych. Dodatkowo wspominamy o zasadzie Pareto.
 2. Trzy artykuły z cyklu: Jak zostać politykiem?. W pierwszym, omawiamy cechy polityka warunkujące sukces i wybieramy odpowiednią dla nas organizację/partie. W drugim artykule pokazujemy jak, już na pierwszym spotkaniu, „zaistnieć” w organizacji. Ostatni wpis z tego cyklu mówi o potrzebie stałego poznawania ludzi w naszym codziennym, najbliższym otoczeniu oraz wpływie takich działań na sukces.
 3. W kolejnym artykule:  Twój wizerunek – część 1 – jak się ubierać omawiamy, jak powinien ubierać się polityk. Dajemy tu też kilka rad, jak zatuszować niedoskonałości ciała tak aby zawsze wyglądać dobrze i zachować styl.
 4. Przechodząc do spraw czysto technicznych, w dwóch artykułach: Jak w kilka sekund zrobić dobre wrażenie, mówimy o zasadzie podobieństwa, oraz wpływie emocji na relacje. Są to chyba najbardziej skuteczne metody nawiązywania błyskawicznych relacji z inną osobą. Metody te sprawdzają się świetnie, nie tylko w polityce, ale i w biznesie. Nie muszę chyba wspominać, że dzięki tym metodom można w kilka sekund zrobić duże wrażenie na osobach płci przeciwnej :). Opisaliśmy dopiero kilka metod, oczywiście wątek będzie kontynuowany.
 5. Kolejny wątek i kolejna ważna umiejętność polityka – przemówienia publiczne. W dwóch częściach cyklu: Przemówienia publiczne – czyli jak przekonać słuchaczy, prowadzimy czytelnika od przygotowania przemówienia przez przykłady i schematy do zakończenia  wystąpienia publicznego. Pokazujemy jak przez cały czas  przemówienia  utrzymać uwagę słuchacza.
 6. W dwóch artykułach z cyklu: Promocja w internecie przeczytacie o sile internetu i konieczności zaistnienia w niedocenianym przez polityków internecie.

Zapraszamy do zapoznania się z w/w artykułami. Dziękujemy za maile i naprawdę ciepłe przyjęcie naszego bloga. Cieszymy się, że blog się wam podoba a informacje są przydatne. Zgodnie z obietnicą i w odpowiedzi na pytania z maili, w pierwszej kolejności omówimy najskuteczniejsze sposoby promocji kandydatów w realu :).  Piszecie, że wyjątkowo mocno zależy wam na artykułach dotyczących wyborów samorządowych – planujemy cały cykl w tym temacie.  Przeanalizujemy, także na jaką promocję warto wydać pieniądze podczas kampanii wyborczej.


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
 • Facebook
 • Wykop
 • Twitter
 • Blogger.com
 • PDF
 • Blip

1 thought on “jak zostać skutecznym politykiem! – podsumowanie (05/2010)

 1. najbardziej do polityka pasuje przysłowie „jak wszedłeś między wrony musisz krakać jak i one” bo na spotkanie z biednymi ludźmi powinien unikać kosztownego i wyróżniającego się stroju

Komentarze są wyłączone.