Jak wygrać wybory? – promocja w internecie – część 2

Kontynuujemy temat bloga, dziś odpowiemy sobie na pytanie: o czym pisać na blogu.

Twój blog można mieć charakter osobisty w formie pamiętników. Dla początkującego polityka, z wiadomych przyczyn, raczej mało odpowiedni…ogólnie odradzam tą tematykę.

Może mieć charakter informacyjny. Zbierasz informacje, najlepiej lokalne, analizujesz, przetwarzasz, komentujesz…promujesz się jako autor trafnych i obiektywnych spostrzeżeń. Moim zdaniem to własnie ta forma jest najsukteczniejsza dla kandydata. Blogi takie są wyjątkowo oblegane podczas kampanii wyborczej a czytelnikami są, w przypadku informacji lokalnych, głównie wyborcy z Twojego okręgu.

Blog może mieć także charakter ekspercki. Jeśli jesteś fachowcem w swojej dziedzinie, możesz się promować jako autorytet w danym temacie. Wyborcy i polityka lubią autorytety, bez względu na branżę.

Pamiętaj o pozycjonowaniu i promocji samego bloga…cóż z tego, że go stworzysz, jeśli nikt na niego nie trafi. Zacznij promocję od znajomych, poinformuj ich o swoim blogu…jeśli będzie wartościowy, oni powiadomią swoich. Wprowadzaj urozmaicenia, daj się poznać … nagrywaj i zamieszczaj pliki audio i video. Wymyślaj rzeczy nietypowe, kontrowersyjne, śmieszne…ludzie sami będą chcieli rozsyłać link do tej informacji/zdjęcia na Twoim blogu. Daj opis na GG lub innym komunikatorze z linkiem do Twojego bloga. Możesz nawet nakleić adres bloga na swój samochód. Pozycjonuj bloga, dodaj bloga do wyszukiwarek i katalogów, wymieniaj się artykułami (linkami) z innymi blogami, najlepiej o tej samej tematyce.

W poprzednim artykule: Jak wygrać wybory? – promocja w internecie – część 1 wspomniałem, że powinieneś pomyśleć o newsletterze a dokładniej o bazie adresowej email Twoich potencjalnych wyborców. To konkretna grupa ludzi, którzy Cię znają, szanują i cenią….pamiętaj o tym…pracuj i rozwijaj (powiększaj) swoją bazę. W odpowiednim czasie, podczas kampanii wyborczej, rozsyłając maile do swoich subskrybentów, poinformujesz ich, że kandydujesz w wyborach i poprosisz o poparcie.

Inną nieocenioną formą autopromocji jest udzielanie się na forach. Wybierz 2-3 największe lokalne fora o temacyce informacyjnej. Forum to miejsce dla Ciebie…dlaczego?: bo ludzie piszą tam o problemach jakie ich nurtują (szukają pomocy), bo jest tam grupa ludzi dokładnie z rejonu jaki Ciebie interesuje, bo daje naprawdę łatwy i darmowy sposób zaprezentowania swojej osoby.

Pisząc na forum zawsze podpisuj się imieniem i nazwiskiem a w stopce podawaj adres do Twojego bloga.

Sporą grupę potencjalnych wyborców można zgromadzić także, udzielając się w serwisach społecznościowych typu Facebook czy Nasza Klasa. Dziś, serwisy te przeżywają niesamowity rozwój…musisz o nich pamiętać ustalając strategię promocji w internecie.

Na zakończenie zasady, o których nie możesz zapomnieć podczas promocji w internecie:

1) Bądź pomocny….dziel się informacjami i pomagaj ludziom….kreuj się na eksperta.

2) Pisz często i dawaj ludziom (za darmo) wartościowe informacje. Wykaż zaangażowanie.

3) Pisz kontrowersyjnie i/lub zabawnie.

4) Atakuj problem, nie ludzi.

5) Odpowiadaj na maile...na wszystkie, nawet te, dla Ciebie niewygodne (etykieta wymaga odpowiedzieć na maila w czasie 24h)

5) Na forach odpowiadaj merytorycznie…nie wpisuj: „popieram” lub „ok”.

6) Na wszelkie ataki odpowiadaj spokojnie i rzeczowo. Bądź rozjemcą nie agresorem.

7) To co napiszesz w internecie, zawsze może być odnalezione i wykorzystane przeciwko Tobie…nie kłam, nie naciągaj faktów. W internecie nic się nie ukryje, szczególnie przed wyborami….więc:  najpierw przemyśl, przeczytaj kilka razy…potem publikuj.

Jeśli nie wiesz jak te wszystkie zasady wprowadzić w życie lub nie masz na to czasu…nie rezygnuj z promocji w internecie, poszukaj pomocy fachowca. Zleć taką usługę. Pamiętaj jednak, aby kontrolować wszystko co pojawia się w internecie na Twój temat.

Zainteresowała Cię tematyka promocji w internecie?, Chciałbyś o czymś konkretnym przeczytać?, Potrzebujesz pomocy? napisz: admin@TwojeWybory.pl


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Blogger.com
  • PDF
  • Blip

1 thought on “Jak wygrać wybory? – promocja w internecie – część 2

  1. Pierwszy raz trafiłem na tą stronę. Całkiem ciekawie napisane. Zgadzam się z tym, że nie docenia się możliwości internetu w polityce. Kampanie wyborcze w USA opierają się na internecie. Myślę, że w tych wyborach i u nas się coś ruszy. Każdy polityk powinien mieć swój blog i komentować wydarzenia. A tak na marginesie to przydałoby się tu forum w temacie jak zostać politykiem.

Komentarze są wyłączone.