Jak wygrać wybory? – promocja w internecie – część 1

Bez względu czy zamierzasz kandydować w wyborach samorządowych czy w wyborach parlamentarnych, nie rób błędu większości polityków w naszym kraju i nie zapominaj o promocji w internecie. Moim zdaniem, jest to najefektywniejszy i absolutnie niedoceniany sposób dotarcia do potencjalnych wyborców (stosunek nakładów do ilości czytelników). Na dowód powyższego, proponuję zapoznać się z rynkiem politycznym np. w USA, gdzie w pełni docenia się siłę internetu, a żaden liczący się polityk nie pozwoli sobie na pominięcie tego medium, tak w kampanii wyborczej, jak i poza nią. Odnoszę wrażenie, że do podobnych wniosków doszli w Polsce jedynie liderzy największych ugrupowań. To własnie ich blogi i strony internetowe charakteryzują się pełnym profesionalizmem, tak pod względem przekazu, jak i technicznego przygotowania.   

Widziałeś w internecie te statystyki?:

 ok. 59% Polaków deklaruje systematyczne korzystanie z internetu z czego prawie 80% sięga po internet, w pierwszej kolejności, szukając informacji…tu właśnie, w internecie są Twoi wyborcy. 

Dokładnie tak samo  jak  w realnym świecie, warunkiem koniecznym odniesienia sukcesu w polityce, w internecie jest umiejętność autoprezentacji a przede wszystkim umiejętność wzbudzenia zaufania. Czy nie jest tak, że szybciej kupujesz produkt u sprzedawcy, któremu ufasz?.

 Najłatwiejszym sposobem na zaistnienie w internecie jest prowadzenie własnego bloga. W dzisiejszych czasach, nie posiadając zbyt dużej wiedzy w zakresie internetu (programowanie, grafika)  i za naprawdę niewielkie pieniądze, można dzięki blogowi szybko i skutecznie zaistnieć. Bez większego problemu,  za ok. 300zł, znajdziesz osobę, która zrobi dla Ciebie wszystko od strony technicznej (doradzi w zakresie hostingu, domeny, zainstalują platformę bloga np. wordpress…pomogą też zmienić grafikę oraz zainstalować niezbędne wtyczki).  Jeśli jednak chcesz  zrobić to sam, w internecie znajdziesz darmowe instrukcje (także video), zajmie to jednak dość dużo czasu. Musisz mieć jedynie wykupioną usługę hostingową (serwer) i domenę. Serwer musi być naprawdę dobry i niezawodny a domena obowiązkowo z najpopularniejszą końcówką .pl. Ja osobiście polecam zakup hostingu w prohost.pl. Za niewielkie pieniądze (ok 100zł) dostajesz profesionalny hosting a domenę z końcówką .pl dorzucają za darmo. Rynek usług hostingowych jest naprawdę szeroki. Absolutnie nie korzystaj z daromowych hostingów.  

Oczywiście, poza przygotowaniem technicznym oraz skutecznym przekazem bloga, ważna (a może najwazniejsza) jest umiejętność ściągnięcia czytelników.  Mówię tu o pozycjonowaniu w wyszukiwarkach.  Pozycjonowania to bardzo szerokie zagadnienie. O sposobach pozycjonowania i promocji takiego bloga lub strony internetowej kandydata, napiszę w innym artykule. Jeśli masz problem ze znalezieniem odpowiedniej osoby  w zakresie stworzenia bloga lub  jego promocji, napisz: admin@TwojeWybory.pl …rozwiążemy ten problem.    

Pamiętaj: Jeśli Twój blog ma służyć do kontaktu z Twoimi wyborcami, musi zawierać Twoje imię, nazwisko i zdjęcie. Twoje nazwisko to Twój kapitał. Czytelnicy muszą mieć możliwość kontaktu z Tobą (mail, skype, GG) , powinni mieć także możliwość zapisania się na newsletter.   

No i już słyszę pytanie… Tak, ale o czym na tym blogu pisać?!…o tym napiszę następnym razem :).  Następnym razem też, dowiesz się o sile lokalnego forum.  


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Blogger.com
  • PDF
  • Blip

1 thought on “Jak wygrać wybory? – promocja w internecie – część 1

  1. Dość sporo ciekawych informacji. Ląduje w ulubionych. Czekam z niecierpliwością na następne wpisy. Życzę zapału. Pozdr. Asia

Komentarze są wyłączone.