Jak zostać politykiem? – Poznawaj ludzi!

Absolutną podstawą Twojego sukcesu w polityce jest ciągłe poznawanie nowych osób.

Znaczna ilość ludzi głosuje na konkretnego człowieka (którego zna) a nie na partię/organizację. Jest to jedna z najważniejszych zasad, które musisz zapamiętać. Zasada ta dotyczy głównie wyborów samorządowych.

Trochę statystyk:

szacuje się że 65%-70% ludzi głosuje na kandydata, którego zna i któremu ufa (bez względu na przynależność do ugrupowania)

ok. 50% ludzi mających pozytywny stosunek do osoby którą zna, namawia znajomych na głosowanie na tego kandydata

W związku z powyższym zapytam….znasz wszystkich swoich sąsiadów? Jakie masz z nimi relacje? Czy witasz się ze wszystkimi serdecznie, z uśmiechem na twarzy?. Czy z uporem maniaka dążysz do poznania jak największej ilości osób każdego dnia?

Jeśli odpowiedziałeś sobie twierdząco…możesz być z siebie dumny …znasz kierunek w jaki musisz podążać.

Jeśli jednak nie jesteś pewien czy możesz spokojnie odpowiedzieć na to pytanie twierdząco …musisz podjąć wyzwanie. Poznawanie nowych osób i budowanie z nimi pozytywnych relacji to absolutna podstawa. Jest to szczególnie ważne, gdy zamierzasz kandydować  w wyborach samorządowych. Oczywiście nad budowaniem relacji należy pracować cały czas nie tylko podczas kampanii wyborczej. To głównie ludzie, którzy Cię znają oddadzą na Ciebie głos . To oni będą namawiać swoich znajomych i krewnych żeby głosowali na Ciebie. Zacznij od najbliższego grona np. sąsiadów. Przeczytaj obie części artykułu: Jak w kilka sekund zrobić dobre wrażenie. To naprawdę nie jest trudne. Użyj wyobraźni…..ćwicz i wytrwale poznawaj nowych ludzi. Dokładnie w taki sposób, dodatkowo rozwijasz swoją umiejętność komunikacji. Mówiąc o komunikacji znów wrócę do wszechobecnej zasady podobieństwa. Będę przypominał o tym wielokrotnie, bo ignorowanie zasady podobieństwa to jeden z największych problemów polityków, nawet tych z dużym doświadczeniem.

Mów językiem swojego rozmówcy. Nie wspinaj się na wyżyny swojej elokwencji…nie jest to potrzebne, tworzysz niepotrzebną barierę a rozmowa wydaje się być sztuczna . Sam zdecyduj czy chcesz być inteligentny w swoich oczach czy być lubianym i uważanym jako „równy” lub „swój”… pamiętaj  Ty masz w wyborach tylko jeden głos, oni mają resztę. Kontakt musi być przede wszystkim miły dla Twojego rozmówcy.

Następnym razem zaczniemy szeroki temat promocji w internecie.


Teraz możesz polecić publikację znajomym :
  • Facebook
  • Wykop
  • Twitter
  • Blogger.com
  • PDF
  • Blip

2 thoughts on “Jak zostać politykiem? – Poznawaj ludzi!

  1. Ciekawa jestem czy czytają to politycy. Bo co do jednego to się zgadzam w 100%. Politycy powinni mówić językiem swojego elektoratu. Nic mnie bardziej nie drazni jak, pompatyczne wypowiedzi zapatrzonych w siebie panów, którym udało się przeskoczyć wybory. Dzień po wyborach już nie pamiętają kto i dlaczego na nich głosował. Mogliby zachowac przynajmniej pozory.

  2. Politycy budują tylko dobre relacje przed wyborami. Doskonałymi przykładami na które można zwrócić uwagę to: zbliżają się wybory na wójta gminy, cały zarząd gminy staje na nogi i pomaga każdemu. Budują drogi, mosty, chodniki, remontują szkoły itp. a po wyborach kolejne 4lata spokoju bo już mam swój stołek

Komentarze są wyłączone.